Nawet żądna krwi i zemsty na wszelkiego rodzaju politycznych lekkoduchach, liberałach, Żydach, demokratach zatrutych wolnością, równością i podobnym śmietnikiem, a więc nawet ona, liderka francuskiego Frontu Narodowego, p. Le Pen ruszyła do pozornego boju w obronie zaatakowanych przez islamistów.
Jej nie chodzi o krwawy zamach na wolność prasy. Ona chętnie wolność tę zdusiłaby własnymi rękoma. Podobnie jak Putin, który daje jej miliony euro na podtrzymanie kondycji francuskiej partii ultraprawicowej.
Polityczny romans Frontu Narodowego z prezydentem-dyktatorem to klasyczny przykład jak zło ciągnie do zła. Krwawy atak ultraislamistów na tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo”, to dla nich wyśmienita okazja aby zewrzeć szeregi, aby wprowadzić karę śmierci, aby każdego obcego niemyślącego w faszystowskim stylu klanu francuskiej ultraprawicy i niesprzyjającego totalitarnym planom Putina wyeliminować.
Oni prowadzą sprytną grę. Wkrótce to oni uderzą w wolność słowa i mediów. Dołączy superprawicowy premier Węgier, inni. Czeka nas żmudna walka o demokrację!
Jerzy Klechta



Walkę o demokrację pora zacząć w domu. Łatwo pisać „Je suis Charlie” i bronić wolności słowa w Paryżu, ale warto spojrzeć, co się dzieje z naszymi Charlimi.
Nie, nie dostają serii z Kałachów. Nie muszą, bo usta knebluje im…własne państwo! I to za satyrę dużo lżejszą, niż to, co uprawiali Francuzi. Proszę zajrzeć na stronę nie.com.pl
We wtorek proces. Ja wiem, że Jerzy Urban nie jest może postacią zbyt sympatyczną, ale na tym właśnie polegga umiłowanie wolności, by potrafić się wzieść ponad osobiste sympatie. Pokażemy, że jesteśmy za wolnym słowem, czy nie?
Walkę o demokrację pora zacząć w domu-napisano powyżej…
.
Może zdarzyć się i tak,że pańska żona z dziećmi demokratycznie przegłosują,że musi pan opuścić dom.
To dopiero będzie satyra…
Pani Le Pen korzysta z takiego samego „zbójeckiego” prawa politycznego, jak każda inna partia, wykorzystując zachodzące wydarzenia aby uzasadnić swoje poglądy. Nie znając jej osobiście nie mamy też powodu zakładać, że nie jest wstrząśnięta zbrodniczymi zamachami w Paryżu. Upraszczając rozumowanie na potrzeby krótkiego komentarza: FN od lat mówił o niebezpieczeństwach zbyt szerokiego otwierania francuskich granic na przybyszów z krajów muzułmańskich, zaś francuska lewica wręcz przeciwnie – dziś widać dobitnie, że w tej sprawie FN miał rację, zaś lewica nie. Dlatego bardzo dobrze, że zorganizowano w Paryżu dzisiejszy marsz polityków z wielu krajów. Nie wiadomo, czy z tego wyniknie jakiś plan działania w celu zwalczania muzułmańskiej ekstremy, lecz przynajmniej propagandowo to ważne wydarzenie.
Kreml chwyta się brzytwy pomagając finansowo FN, jednakże to już im chyba nie pomoże, szybkość ekonomicznej demolki Rosji jest zbyt duża.
Z punktu widzenia Polski bardziej niepokojąca byłaby próba odpowiedzi na pytania, czy nasza klasa polityczna jest przygotowana na nadchodzące niebezpieczne czasy. Wojna na wschodzie i upadająca Rosja (zapewne z geopolitycznych hukiem), muzułmański terroryzm, który może się nasilać itd. Czy na takie czasy czołowi politycy tacy jak: premier Kopacz ze swoją charyzmą i zdolnościami przywódczymi, wybitny znawca gospodarki i autor wielu innowacyjnych projektów gospodarczych wicepremier Piechociński, odpowiedzialna za wewnętrzne bezpieczeństwo państwa minister Piotrowska, doświadczony dyplomata minister Schetyna, przywódca nowoczesnej opozycji Kaczyński, marszałek Sejmu i były minister Spr. Zagr. Sikorski pozwalający dyplomatom innych państw przygotowywać wystąpienia w imieniu RP, czy lider drugiej partii opozycyjnej uznający stanowisko prezydenta za dobrą okazję do organizowania pijarowskiej szopki poprzez wystawienie do wyborów osoby która tu i ówdzie pracowała w paru politycznych sekretariatach – czy to ekipa budząca zaufanie? Czy to jest scena polityczna uzasadniająca tezę, że w nadchodzących trudnych czasach polska polityka jest w doświadczonych i kompetętnych rękach?
@wersy2
W Polsce jest strach przed wolnością słowa. Tu całkiem świeży przykład autocenzury obyczajowej:
http://natemat.pl/129367,to-on-zilustrowal-seks-w-wikipedii-48-osiem-rysunkow-do-hasel-gonzo-czy-po-prostu-pozycja-misjonarska
Dla porównania – czego autorka wstydziła się pokazać:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Seedfeeder
To juz sa objawy paranoi. Kombinujac jak autor mozna prawicy przypisac wszystko. Najsmieszniejsze jest to, ze wspolczesna demokracje budowala prawica. Te wasze lewactwo pojawilo sie, gdy demokracja juz dobrze funkcjonowala.
@ wersy2
Sady to atrybut demokratycznego panstwa. Chyba ze pan tez nie wierzy w ich niezaleznosc, jak ci przebrzydli pisowcy.
@W.Bujak cytuę:
1. „To juz sa objawy paranoi. Kombinujac jak autor mozna prawicy przypisac wszystko. ” – nasz troll się zagotował, bonaruszono dobra francuskich i rosyjskich faszystów, czyli trójkąt dwuboczny Putin – Le Pen. Jako troll Pan Bujak nie dowidzi co obsiadło polską lewą prawicę. Niech pozostanie w nieświadomości.
2. „Najsmieszniejsze jest to, ze wspolczesna demokracje budowala prawica.” – Tak to zrozumiałe. Rosyjską demokrację zbudował Pan Putin a cała reszta to okropne lewactwo. Ja też się śmieję, bo coś mi się wydaje, że z tą demokratyczną prawiczką to jednak p. Bujak przesadził…
3. „Te wasze lewactwo pojawilo sie, gdy demokracja juz dobrze funkcjonowala”. – Tylko bez tykania! Weszliśmy jak widzę na nasze podwórko: (Na początku przed wspólczesną demokracją (podkreślam prawicową wg autora wpisu) była komuna. Solidarność wyrosła jak Feniks z popiołu z przymierza robotników z inteligencją. Bo wtedy właścicieli środków produkcji nie było. Nie licząc nielicznych prywaciarzy i drobnorolnych gospodarzy. Czyli dalej mamy siły lewicowe, które zaczęły budować polską demokrację. Incydent prawiczka Olszewskiego z prawiczkiem Macierewiczem o mało nie rozsadził młodej demokracji, co spowodowało dość przydługie rządy lewicy poprzedniej, co już lewicą przestała być, bo miała banki i fabryki. Czy to jest to źródło prawicowej demokracji przywołanej przez p. Bujaka? Nie sądzę. Czyli była to jakaś prawa lewica. Potem do władzy dorwali się bliźniacy. Czyli znowu kato-lewica, która zatrudniła chłopów do pilnowania polskich skrzyżowań zaopatrywanych nadmiernie w ziarna zbórz (aby pojazać jak wydajną mamy gospodarkę) i ochotnicze hufce związkowe do ochrony Sejmu przed… demokracją? No nie. Gdzie ta demokratyczna prawica Panie Bujak?
Bo po bliźniakach mamy przebrzydłych liberałów, jak to Pan zgrabnie określił „te wasze lewactwo”. I jak tu żyć Panie Bujak? Gdzie ta prawica? To źródło rewolucji demokratycznej?
Wyborny komentarz. Na „p”akonosa zawsze można liczyć. Dyżurny Antek emigrant zawsze czujny i z nienaganną kulturą wypowiedzi. Akurat „p”akonos nie powinien wskazywać kto jest trollem a kto nie.
„Niezawisłe” sądy sądzą tak, jak im pozwala prawo uchwalane w „demokratycznym” parlamencie.
Niech sobie będą i najbardziej niezawisłe i demokratyczne, a nic to nie pomoże, jeśli w społeczeństwie i establishmencie poparciem cieszy się zamordyzm.
Każdy, kto chce być Charlim, musi być też Urbanem. I zanim zacznie walkę o wolność słowa we Francji, niech przyłoży rękę, by zapanowała ona przede wszystkim w Polsce. Grozi jej ekstrema tak prawicowa, jak i lewicowa.
@ andrzej Pokonos
Moj kolega ma podobna przypadlosc co pan. Wszedzie widzi biale myszki. U niego latwo temu zaradzic, przestaje pic. Nie wiem co panu doradzic. Ma pan rowniez problemy z persektywa czasowa. W komentarzu obok o biezacych wydarzeniach dnia, wsadzil pan „Polska przedmurze chrzescijanstwa”. Autor artykulu pisze o europejskiej prawicy i ja mu tak odpisuje.
Niech Pan zatem przestanie pić z kolegą. Bo Polska najwyraźniej wyszła Panu z tej Europy…
@ wersy2
„Każdy, kto chce być Charlim, musi być też Urbanem” I to jest nasz problem ze tak sie dzieje, a nie musi. JKM tez potrafi byc brutalny, ale jest w tym jakas elegancja, i w jego swiecie sa reguly. Jezeli JKM nie jest z pana bajki, prosze sie tego nie czepiac. Trudno mi bylo znalez lepszy przyklad. Czym rozni sie „Nie” od kibli z „raz sierpem, raz… Bo on w slusznej sprawie?
Widzi Pan, Jerzy Urban nigdy nie pretendował do tego, aby starać się pokazać innym niż jest. To łajdak, ale bardzo inteligentny. Dobrze sprzedaje się do dziś. Jeśli miałbym wybierać, kogo wolę czytać: czy Pana Bujaka, czy Urbana, sprawa jest oczywista. Oczywiście Urbana. ale proszę się nie dopytywać, dlaczego.
-a ja radzę Panu Pokonosowi zapytać i potwierdzić deklarację ;
Jarosława Kaczyńskiego i cały PIS ,czy oni to lewica czy prawica i podobnie PO-wców .
To nie mój problem. To Pański kłopot. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Myślę, że wyraziłem się jasno powyżej. Będzie zatem bez deklaracji. Robię je tu już ze cztery lata.
Nergala spalić, Dodę na łoże madejowe.
Wszak bluźnili przeciwko Naszej Świętej Wierze Katolickiej.
Przynajmniej zgodnie ze słowami inkwizytora Terlikowskiego.
Hańbienie Mahometa to pikuś, profanacja krzyża to przestępstwo?
Jak widać, nie rzucajmy pierwsi kamieniem….
============
To nie jest starcie cywilizacji, czy wojna religijna, choć tak chcą problem naświetlić niektóre media.
Terror lewicowy, prawicowy, czarnych, białych, ateistów, fundamentalistów, istniał w naszym świecie i istnieje nadal.
Każdy świr znajdzie sobie ideę dla której albo umrze on, albo INNI……
=============
Putin finansuje, CIA finansuje, Soros, król Arabii, emir Kataru, Instytut Konfucjusza, Cerwantesa, Goethego…..
I KAŻDY sponsor ma w tym jakiś cel.
Najczęściej osiągnięcie wpływów w danym kręgu.
Opus Dei robi to samo…..
@W.Bujak
Nie bronię ani Urbana, ani Korwina, ale wolności słowa, która jest święta.
Krowa hinduska też jest święta… Lezie gdzie chce i robi co chce…
Ja tylko pytam…
– Putin to Charlie Hebdo czy Kouachi-kto wie?
PS /non comment/:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17245072,_Rosja_wzmacnia_kampanie_dezinformacyjna___Cztery.html#BoxWiadTxt